Hans J. Wegner. 'The Pendant' pendel af hvidlakeret aluminium
Hans J. Wegner (1914-2007). Pendel 'The Pendant' af hvidlakeret aluminium med bøjle af børstet stål. Ø. 50 cm. Formgivet i 1962. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, i form af ridser og mærker.
Slutter om 4 dage 20 timer 21 minutter 45 sekunder