Hans J. Wegner for Getama. Spisebord / arbejdsbord af teak og eg, 1960-70'erne
Hans J. Wegner (1914-2007). Spisebord / arbejdsbord med stel af massiv eg, plade af lakeret teak. H. 69, B. 107, D. 85 cm. Fremstillet og mærket hos Getama. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker og skrammer.
Slutter om 4 dage 22 timer 26 minutter 57 sekunder
DKK 3.200