Hans J. Wegner for Getama. Et par spiseborde / arbejdsborde af teak og eg, 1960-70'erne (2)
Hans J. Wegner (1914-2007). Et par spiseborde / arbejdsborde med stel af massiv eg, plade af lakeret teak. H. 69, B. 107, D. 85 cm. Fremstillet og mærket hos Getama. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker og skrammer.
Slutter om 4 dage 21 timer 44 minutter 16 sekunder
DKK 5.200