Hans Hansen bestik af sterlingsølv 'Charlotte' (79)
Hans Hansen bestik af sterlingsølv 'Charlotte' bestående af:
14 middagsknive L. 21 cm.
14 middagsgafler L. 18,5 cm.
14 middagsskeer L. 19,5 cm.
14 dessertskeer L. 15,5 cm.
22 teskeer L. 12 cm.
1 potageske L. 20,5 cm.
Vægt på rent sterlingsølv ca. 2370 g. Vægt på blandet sølv / stål ca. 915 gram. Alm. brugsspor, ridser. (79)
Auktionen afsluttes: 26. nov. 2024 18:07
5 dage 0 timer 7 minutter 52 sekunder
DKK 17.000