Hans Bendix (1898-1984): To originale tegninger, tusch på papir samt et tryk (3) (CD)
Momsvare
To tegninger, tusch på papir, 'Lars Høy som Passepartout' samt 'Ole Ernst sim Jesper Ridefoged i Erasmus Montanus', den ene sign. og dat. HB 15/3/81, den anden usign., men dat. 4/11-83. Hertil et tryk efter tegning. Lysmål 29 x 19 cm.
Proveniens Danske Banks samlinger.
Auktionen afsluttes: 02. nov. 2024 14:20
1 dag 9 timer 50 minutter 57 sekunder