Gustaviansk spisestue af hvidmalet træ, 1900-/2000-tallet
Gustaviansk spisestue af hvidmalet træ, bestående af: vitrineskab med låger bag hvilke hylder, H. ca. 106 cm. B. 156 cm. Seks stole, H. 95 cm. SH. ca. 45 cm., sæder betrukket med blåstribet stof. Spisebord med tre tillægsplader H. 73 cm. B. 142 cm. D. 100 cm. Tre tillægsplader á 48 cm. Fremstår med mærker ridser og brugsspor. Skruer samt nøgle medfølger. Ene låge nederst på vitrineskab fremstår lukket/defekt, kan ikke åbnes. (8)
Auktionen afsluttes: 15. nov. 2024 19:27
20 timer 1 minut 7 sekunder