Gunni Omann. To-delt reolsystem af palisander, bestående af to sekstioner, front med to låger bag hvilke hylder, overdel med flytbare hylder og nedfældig klap. Mål pr. sektion, H. 187, B. 120, D. 29/43 cm. Fremstillet og mærket hos Omann Jun.'s Møbelfabrik, model '5'. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker.
Slutter om 4 dage 21 timer 27 minutter 13 sekunder