Gran & Laglye m.fl. 'Bremerholm' serveringsspade, japanske pindemadspinde m.m. af sølv
En samling sølv: en 'Bremerholm' serveringsspade fra Gran & Laglye, en servietring, et sæt på seks japanske mokkaskeer og et sæt på seks japanske pindemadspinde, alle med japanske motiver på skaftet (disse japanske dele stemplet sterling), en sukkerske med snoet skaft. Samlet vægt ca. 132 g. Brugsspor. (15)