Gilbert Albert for Omega 'Mailles d'Or'. Sjælden dameur i 18 kt. guld, ca. 1964
Vintage damearmbåndsur fra Omega, designet af Gilbert Albert, ref.nr.: 511.152, cal. 650, i usædvanlig urkasse af 18 kt. guld i naturalistisk design, gylden skive med stregindeks, mineralglas, optrækskrone med logo, monteret med nyere rem med originalt, forgyldt Omega-spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 14,5 mm. Fremtår med lettere brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 2 dage 22 timer 47 minutter 31 sekunder
DKK 9.000