Fritstående butiksdesk / butiksmontre, 1960-70'erne

Vurdering

DKK 2000

Roskilde

6491201

Fritstående butiksdesk / butiksmontre af teak, bagsiden med skydelåger af glas bag hvilke bakker / udstilling, monteret med hjul. H. 96, B. 117, D. 60 cm. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder bl.a. ridser, mærker, skrammer, enkelte senere dele.

Dansk møbeldesign. Bar med overdel af palisander, 1950-60'erne (2)

Roskilde 19 okt.

Vurdering

6.000

3.600

Børge Mogensen for Søborg Møbler. Vitrineskab af eg, 1960-70'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Børge Mogensen for Søborg Møbler. Skænk af teak / eg med overdel, model '160' (2)
Roskilde 19 okt.

Vurdering

7.600

5.200

Dansk møbeldesign. 'Shakerbord' / spisebord af eg, 1960-70'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)