Frederique Constant 'Yacht Timer GMT'. Herreur i devist roséforgyldt stål med grå skive, ca. 2020
Herrearmbåndsur fra Frederique Constant, model Yacht Timer GMT, ref.nr.: FC-350GT4H2B, i urkasse af delvist roséforgyldt stål, grå skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, GMT-funktion, safirglas, monteret med original lænke af delvist roséforgyldt stål med dobbelt foldelukke, automatisk urværk. Ø. 42 mm. Indvendig L. ca. 20 cm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 2 dage 22 timer 24 minutter 9 sekunder
DKK 10.500