Fransk plakat, 'Etablissement thermal Camoins-les-Bains', ca. 1920'erne

Vurdering

Vejle

6466003

Original, fransk turistplakat, 'Aux Portes de Marseille, la santé, le repos, le confort, Etablissement thermal Camoins-les-Bains', sign. i trykket Tony, litografisk trykt hos Havas, Marseille ca. 1920'erne. 80 x 120 cm. Uden ramme. Fremstår med brugsmærker i kanterne.

Emilio Grau Sala. Fransk plakat, 'La vigne et le vin', 1964

Vejle 24. nov.

Vurdering

1.500

900

Henri de Toulouse-Lautrec, efter. Fransk plakat, 'Toulouse-Lautrec', 1958
Vejle 24. nov.

Vurdering

600

Fransk brochure med plakat for 'Air France', 1957
Vejle 24. nov.

Vurdering

1.200

Jules Chéret. Stor, fransk art nouveau plakat, 'Brillant Florentin', ca. 1870'erne
Vejle 24. nov.

Vurdering

6.000

4.600

Fransk brochure med plakat for 'Air France', 1955
Vejle 24. nov.

Vurdering

1.200

Roger Berckmans. Belgisk plakat, 'Liqueurs Severy Hasselt', 1925
Vejle 26. nov.

Vurdering

1.500

Alfred Choubrac. Fransk art nouveau plakat, 'Casino de Paris. Les Amoureux de Venise', 1896
Vejle 24. nov.

Vurdering

3.000

2.400

Benjamin Blessum. Norsk plakat, 'Norway. Summer Season', ca. 1930
Vejle 24. nov.

Vurdering

5.000

Pablo Picasso, efter. Plakat, 'Göteborgs Konstmuseum besøger Louisiana', 1966
Vejle 24. nov.

Vurdering

1.200