Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Fransk plakat, 'Etablissement thermal Camoins-les-Bains', ca. 1920'erne

Vurdering

DKK 2600

Vejle

6466003

Original, fransk turistplakat, 'Aux Portes de Marseille, la santé, le repos, le confort, Etablissement thermal Camoins-les-Bains', sign. i trykket Tony, litografisk trykt hos Havas, Marseille ca. 1920'erne. 80 x 120 cm. Uden ramme. Fremstår med brugsmærker i kanterne.

Stor, fransk Gøg og Gokke-plakat, 'Les Carottiers', ca. 1950

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

13.10, 17.02

Stor, fransk plakat, 'Festival de Jazz', 1987

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Vejle

13.10, 17.04

Roger Berckmans. Belgisk plakat, 'Liqueurs Severy Hasselt', 1925

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.500DKK

Vejle

13.10, 17.18

Roger Soubie. Fransk plakat, 'De Chamonix au Montenvers' (1920) 1982

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

13.10, 17.32

Tysk plakat for film med Fy & Bi, 'Die lustigen Vagabunden', ca. 1927

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

13.10, 17.10

To store plakater for børnefilm, Looney Tunes og Peter Plys (3)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

14.10, 10.24

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)