Fransk halvmånebroche i 18 kt. guld og platin med diamanter og spineller
Halvmåneformet broche i 18 kt. guld med front i platin prydet med rosenslebne diamanter og facetslebne pink spineller. Stemplet med franske lødighedsstempler. Ø 3,2 cm. Vægt 6,4 g. Fremstår med brugsspor.