Fransk halvmånebroche i 18 kt. guld og platin med diamanter og spineller

Vurdering

DKK 10000

Vejle

6490903

Halvmåneformet broche i 18 kt. guld med front i platin prydet med rosenslebne diamanter og facetslebne pink spineller. Stemplet med franske lødighedsstempler. Ø 3,2 cm. Vægt 6,4 g. Fremstår med brugsspor.

Spinel- og safirring af 9 kt. guld

Vejle 07. nov. 18:51

Vurdering

1.300

Smaragd og pink diamantring i 14kt. guld
København 07. nov. 18:49

Vurdering

52.000

28.000

Light-pink kunzit- og pink diamantvedhæng i 14kt. hvidguld
København 04. nov. 18:07

Vurdering

19.000

11.500

Vejle 04. nov. 20:00

Vurdering

10.000

7.600

Smaragd og pink diamantring i 14kt.
København 07. nov. 14:06

Vurdering

21.000

10.500

Tanzanit og pink diamantvedhæng i 14kt. hvidguld prydet med 5.30 ct. naturlig blå tanzanit
København 04. nov. 11:02

Vurdering

19.000

14.000

Akvamarin, pink diamant og 14 kt. pink-guld ring. 13,22 ct.
København 04. nov. 18:55

Vurdering

22.000

14.000

Vintage diamantring af 18 kt. guld og platin, i alt ca. 0.36 ct. 1900-tallets midte
Vejle 07. nov. 18:22

Vurdering

5.000

3.600

Retroring i 14 kt. guld med bambusdesign, grøn safir og spineller
Vejle 07. nov. 19:46

Vurdering

1.900

Brillantring af 14 kt. guld, i alt ca. 0.60 ct.
Aarhus 07. nov. 18:24

Vurdering

6.400

4.600

Italiensk rubin- og diamantring i 18 kt. guld
Vejle 19:21

Vurdering

7.600

5.000

Skorpionformet brillantring af 18 kt. guld med tigerøje
Vejle 04. nov. 20:17

Vurdering

25.000

21.000

Diamantring med rødviolet diamant af 14 kt. hvidguld, ialt ca. 0.58 ct.
København 07. nov. 13:10

Vurdering

32.000

26.000

Vedhæng af 18 kt. hvidguldsrhodineret guld prydet med diamanter og emaljearbejde, 3.00 ct.
Vejle 04. nov. 20:03

Vurdering

30.000

20.000

Et par smaragd- og brillantørestikker i 18 kt. guld (2)
Vejle 04. nov. 19:00

Vurdering

25.000

21.000