Fire-radet armbånd af 18 kt. hvidguld med rubiner, 30,4 g. Italien 1960'erne.
Fire-radet armbånd af 18 kt. børstet hvidguld med facetslebne rubiner. Vægt 30,4 g. Bredde: 1 cm. Længde: 19 cm. Vicenza, Italien 1960'erne. Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En rubin mangler.