Fanny Garde for Bing & Grøndahl. Skønvirke vase af porcelæn
Fanny Garde (1855-1928). Skønvirke vase af porcelæn, modelleret i relief. Stemplet Bing & Grøndahl, Kjøbenhavn. H. 12,5, Ø. 14 cm. Udført i perioden mellem 1899-1901. Sign. F Garde. 3. sort. Dessin nr. 789. Fremstår med nogle mindre brændingsfejl samt tre blomster i relief med afslag.
Auktionen afsluttes: 12. nov. 2024 20:00
4 dage 5 timer 6 minutter 31 sekunder
DKK 700