Et par franske salonborde, 1900-tallets 2. halvdel (2)
Franske salonborde af mørkbejdset træ, sarg med plaketter af porcelæn dekoreret i farver med blomster. Plade af marmor og glas på det runde, prydet med gallerikant med messing. Det runde måler H. 55 cm. Ø 70 cm. Fremstår med alm. brugsspor, nogle ridser og mærker. (2)
Auktionen afsluttes: 14. nov. 2024 17:45
6 dage 21 timer 7 minutter 12 sekunder