Erik Jørgensen. Lænestol, sort læder, model 'EJ-220'
Erik Jørgensen. Lænestol betrukket med sort læder, løse hynder i sæde og ryg, runde ben af børstet stål. Formgivet 1969. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model 'EJ-220'. Fremstår med brugsspor, stedvis slitage på læder, ene side med kradsemærker efter kat.
Auktionen afsluttes: 14:51
9 minutter 11 sekunder
DKK 700