Engelsk tennisarmbånd af 18 kt. rosaguld, i alt 1.00 ct.
Klassisk tennisarmbånd af 18 kt. rosaguld forsynet med indstikslås og en enkelt sikkerhedshasp samt prydet med 57 brillantslebne diamanter monteret i rørfatning og forløb, i alt 1.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P. Carat og London Gold Hallmarks stemplet i lås. Mål: L. 17 cm. Vægt: ca. 5,9 g. Armlænken fremstår med få brugsspor.
Auktionen afsluttes: 02. dec. 2024 19:38
5 dage 11 timer 0 minutter 19 sekunder
DKK 17.500