Engelsk fritstående skrivebord af mahogni, 20 årh.
Engelsk fritstående skrivebord af fineret mahogni. Bordplade ilagt med præget læder. Front og bagside med skuffer. Greb af messing. 1900-tallets midte. H. 76 B. 131 D. 90 cm. 4 nøgler medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, læder med 1 hul/brandmærke samt falmet.
Auktionen afsluttes: 16:28
10 timer 1 minut 24 sekunder