ELA Samling kaviarskeer af forgyldt sterling sølv (12)

Vurdering

DKK 1100

Aalborg

6490727

ELA Samling kaviarskeer af forgyldt sterling sølv med emalje i forskellige pastelfarver. Stemplet ELA Denmark Sterling 925 S. L 9,6 cm. Samlet vægt ca. 115 gram. (12)

Egon Lauridsen. Et sæt små dessertgafler af forgyldt sterlingsølv med emalje (11)

Vejle 19 okt.

Vurdering

Samling halskæder af bomuld med karabin lås af forgyldt sterling sølv. (12)
Aalborg 20 okt.

Vurdering

Aalborg 21 okt.

Vurdering

Aalborg 22 okt.

Vurdering

202400533 - Louis Vuitton Nanogram Cuff og Hermès Clic H armbånd
København 17 okt.

Vurdering

1.800

Vejle 18 okt.

Vurdering

2.400

2024-0101 Par marguerit ringe af 8 kt guld og sølv
København 17 okt.

Vurdering

Anton Michelsen, Axel Holm m.fl. En samling vintage smykker mm. af sølv og sterlingsølv (19)
Vejle 17 okt.

Vurdering

Tidlig Hingelberg-potageske i sølv, 1906
Vejle 18 okt.

Vurdering

Etui/ tabatière samt to sukkertænger af sølv og sterlingsølv (3)
Vejle 18 okt.

Vurdering

1.500

Et par øreringe med agat af forgyldt sterlingsølv (2)
København 21 okt.

Vurdering

Par cocktailøreringe af  forgyldt sterlingsølv (2)
København 21 okt.

Vurdering

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0,30 ct.
Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.400

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.
Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.200

Cohr, I. Holm m.fl.: En samling sølv (12)
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

3.600

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.400

1.300

Georg Frederik Biehl. Sønderjysk empire hovedvandsæg af delvist forgyldt sølv, Sønderborg.
Aarhus 22 okt.

Vurdering

9.000

5.200

Aalborg 17 okt.

Vurdering

3.000

1.900

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.400

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.200

Matchring samt vedhæng af 14 kt. guld med brillanter. (2)
Aarhus 21 okt.

Vurdering

9.000

6.600

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.200

1.000

Aalborg 16 okt.

Vurdering

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.200

Armring med cubiske zirkoner
Aarhus 19 okt.

Vurdering

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)