E.W. Bach. Rektangulært sofabord i teak.

Vurdering

DKK 3400

Odense

6494103

E.W. Bach. Rektangulært sofabord af fineret teak, plade hvorunder avishylde, to gennemgående skuffer, monteret på V-formede ben. Formgivet 1961. Fremstillet hos Møbelfabrikken Toften, model 32. H. 53 L. 152, B. 55 cm. Fremstår med brugsspor.

Ejvind A. Johansson. Rullebord / sofabord

København 02. nov. 20:35

Vurdering

Vagn Jacobsen. Cirkulært sofabord, model 100
København 02. nov. 19:20

Vurdering

Kai Kristiansen. Sidebord / sofabord Cube no. 33, valnød
Aarhus 31. okt. 19:12

Vurdering

3.000

Aarhus 31. okt. 11:16

Vurdering

3.000

Verner Panton for Frem Røjle. Cone table
Aalborg 31. okt. 19:52

Vurdering

9.000

4.400

Bob og Dries van den Berghe. Kvadratisk sofabord med udtræk, af sortlaseret ask,
Odense 02. nov. 16:06

Vurdering

Kai Kristiansen. Sidebord / sofabord Cube no. 33, olieret egetræ
Aarhus 04. nov. 20:22

Vurdering

Aarhus 31. okt. 19:14

Vurdering

2.800

Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Ovalt sofabord af mahogni, model 7520
København 02. nov. 20:37

Vurdering

Dansk møbelproducent. Københavnerbord af palisander, med udtræk samt højdejustérbar
Vejle 09. nov. 19:14

Vurdering

Severin Hansen for Haslev Møbelsnedkeri. Rektangulært sofabord af mahogni, model 'nr. 112'
Roskilde 04. nov. 19:19

Vurdering

Hans J. Wegner. Plade til sofabord af teak og eg model 575
Roskilde 04. nov. 19:59

Vurdering

Sofabord af teak
København 02. nov. 18:50

Vurdering

Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord med plade af fineret palisander, Ø. 110 cm
Vejle 02. nov. 20:10

Vurdering

15.500

12.000

Ubekendt møbeldesign. Skrivebord, mørkt træ
Odense 07. nov. 19:05

Vurdering

6.000

3.200

Ubekendt møbeldesign. Skrivebord, egetræ
Aarhus 18:33

Vurdering

6.400

4.200

Børge Mogensen. Skænk model 232, teak
Aarhus 02. nov. 21:00

Vurdering

18.000

13.000

Dansk møbelproducent. Lille dobbelt kommode, palisander
Aarhus 04. nov. 18:11

Vurdering

Piet Hein / Arne Jacobsen. Kvadratisk spisebord med plade af fineret ahorn
København 02. nov. 18:46

Vurdering

600

Tranekær møbler. Spisebord med udtræk, to tillægsplader og fire Iris stole, kirsebærtræ (7)
Odense 09. nov. 19:19

Vurdering

3.200