Ditte & Adrian Heath. Par lænestole med tilhørende skamler. (2+2)

Vurdering

DKK 2600

København

6493266

Ditte & Adrian Heath. Par lænestole med stel af ask, betrukket med brunt knapsyet læder og justerbar sædehældning. Tilhørende skamler. Stol: H: 101 cm., B. 75 cm. Skammel: H. 40 cm., 60 x 46 cm. Fremstillet hos Cado, med mærkat herfra. Fremstår med almindelige brugsspor, slitage på læder, manglende knapper på skamler, en manglende knap på en stol som medfølger løst. (2+2)