Den tyske besættelsesmagt. Par lænestole, 1940'erne (2)
Den tyske besættelsesmagt. Par lænestole af massivt og fineret nøddetræ, svungne armlæn med tremmeryg. Begge stemplet med nazisternes NSDAP Swastika symbol med ørn under bund. 1940'erne. Sh. 28 cm. Fremstår med brugsslitage og ormehuller. (2)
Slutter om 1 dag 21 timer 40 minutter 18 sekunder