Dante Donegani & Giovanni Lauda for Rotaliana. Standerlampe, model 'Luxy F1'
Dante Donegani & Giovanni Lauda. Standerlampe med justérbart stel af hvidlakeret metal, skærm af opalglas. Fremstillet og mærket hos Rotaliana, model 'Luxy F1. Fremstår med brugsspor herunder ridser.
Proveniens: Ruths Hotel, Skagen
Auktionen afsluttes: 20. nov. 2024 21:00
5 dage 18 timer 8 minutter 23 sekunder