Dansk snedkermester: Øreklapstol af nøddetræ, ca. 1900
Øreklapstol med stel af nøddetræ, udskåret med kanneleringer og volutter, betrukket med mønstret stof. H. 122, B. 82 cm. SH 45 cm. Brugsslitage og mærker. Højre ben med revne.
Slutter om 3 dage 18 timer 26 minutter 33 sekunder