Dansk snedkermester. Overpolstret lænestol, 1940-50'erne
Overpolstret lænestol med svungne armlæn, knapsyet ryg og sæde betrukket med uld, ben af bejdset bøg. Dansk snedkermester, udført i 1940-50'erne. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder betræk med slitage og ben med ridser og mærker.
Auktionen afsluttes: 07. dec. 2024 18:51
10 dage 0 timer 5 minutter 21 sekunder