Dansk snedkermester. Fritstående skrivebord af nød, 1950'erne

Vurdering

DKK 1600

Roskilde

6495041

Fritstående skrivebord af nød, front med ni skuffer med greb af messing, buede sider, opsat på 'sko'. H. 75, B. 152, D. 76 cm. Nøgle medfølger. Brugsspor og nogle ridser og mærker, én manglende 'sko'.

Dansk snedkermester. Fritstående skrivebord af palisander, 1940-50'erne

Roskilde 09. nov. 20:22

Vurdering

Kommode af nød, 1950-60'erne
Roskilde 09. nov. 18:20

Vurdering

Kommode / 'Tall Boy', 1940-50'erne
Roskilde 03. nov. 19:09

Vurdering

Eigil Petersens Møbelfabrik. Fritstående skrivebord af palisander, model EP401
Roskilde 31. okt. 19:37

Vurdering

3.400

Dyrlund. Fritstående skrivebord, palisander
Aarhus 02. nov. 18:05

Vurdering

10.500

7.600

Arne Wahl Iversen Skrivechatol/dame skrivebord af palisander, model 70/2
København 02. nov. 17:00

Vurdering

2.200

Arne Vodder. Fritstående skrivebord, teak
Aarhus 02. nov. 18:00

Vurdering

10.500

6.400

JNL Collection. Lav skænk af fineret mørkt ahorn, model 'Kushiro'
København 06. nov. 20:00

Vurdering

5.200

Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af teak, 1960'erne
Roskilde 02. nov. 19:53

Vurdering

2.400