Dansk snedkermester. Et par overpolstrede lænestole, 1940-50'erne (2)
Et par overpolstrede lænestole med svungne armlæn og ben af eg, banesyet ryg og sæde betrukket med uld. Dansk snedkermester, udført i 1940-50'erne. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder armlæn og ben med ridser og mærker. Betræk med pletter, huller og defekter.
Slutter om 1 dag 22 timer 37 minutter 47 sekunder