Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Dansk møbeldesign. Overpolstret lænestol, 1940-50'erne

Vurdering

DKK 2000

Roskilde

6490582

Overpolstret lænestol betrukket med uld, knapsyet ryg, runde ben for og bag af eg. Dansk møbeldesign, 1940-50'erne. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder betræk med enkelte pletter / mærker og én manglende knap i ryg. Defekt bund.

Erik Ole Jørgensen. Lavrygget lænestol, model 'EJ-315'

Vurdering

3.200DKK

Startpris

2.200DKK

Roskilde

12.10, 19.20

Børge Mogensen. To-pers. sofa samt lænestol, model '2321' / '2322' (2)

Vurdering

10.500DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

14.10, 19.51

Sofagruppe, knapsyet læder - 1970'erne (3)

Vurdering

4.000DKK

Startpris

1.400DKK

Roskilde

12.10, 20.01

Dansk snedkermester. Et par overpolstrede lænestole, 1940-50'erne (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

4.000DKK

Roskilde

9.10, 20.05

Lab 15 for Eilersen. Unik lænestol model Havana, håndstrikket med faldskærmsnylon-snøre

Vurdering

36.000DKK

item.HighestBidLabel

11.500DKK

København

10.10, 19.00

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)