Dansk møbeldesign. Overpolstret lænestol, 1940-50'erne
Overpolstret lænestol betrukket med uld, knapsyet ryg, runde ben for og bag af eg. Dansk møbeldesign, 1940-50'erne. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder betræk med enkelte pletter / mærker og én manglende knap i ryg. Defekt bund.
Slutter om 4 dage 23 timer 43 minutter 48 sekunder