Vurdering

DKK 2400

Roskilde

6491855

Fritstående skrivebord teak, front med låge og skuffer, bagside med åbne hylder. H. 73, L. 143, B. 76 cm. Dansk møbeldesign, 1960'erne. Nøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder plade med ridser og mærker.

Gunni Omann for Omann Jun's Møbelfabrik. Fritstående skrivebord af palisander, model '75'

Roskilde 18:52

Vurdering

11.000

8.200

Dansk møbelsnedker. Fritstående skrivebord af mahogni
Vejle 19 okt.

Vurdering

Dansk møbelproducent. Skrivebord af massivt egetræ
Vejle 19 okt.

Vurdering

5.200

Aarhus 19 okt.

Vurdering

13.000

10.500

Dyrlund. Fritstående skrivebord, palisander
Aarhus 19 okt.

Vurdering

10.500

7.600

Fritstående skrivebord af teak / egetræ, 1950-60'erne
Roskilde 17:51

Vurdering

Dansk møbelproducent. Reolmodul af teaktræ, 1960'erne
Aarhus 22 okt.

Vurdering

Omann Jun. Fritstående skrivebord, model 76
Aarhus 21 okt.

Vurdering

2.400

Gunni Omann for Omann Jun's Møbelfabrik. Fritstående skrivebord af teak.
Hørsholm 19:16

Vurdering

6.400

4.200

Fritstående skrivebord samt stol, 1960'erne (2)
Roskilde 26 okt.

Vurdering

Christian Hvidt for Søborg. Tre reolmoduler, mahogni (3)
Aarhus 19 okt.

Vurdering

Christian Hvidt for Søborg. Fire moduler, mahogni (4)
Aarhus 19 okt.

Vurdering

1.500

Todelt jalousiskab / arkivskab af eg, 1900-tallets midte
Roskilde 18 okt.

Vurdering

Roskilde 19 okt.

Vurdering

3.200

Poul Cadovius. System Royal. Væghængt reolsystem, teak
Aarhus 23 okt.

Vurdering

11.500

7.600

Hans J. Frydendal. Fem spisestole af bøg, model 'Cleopatra-50' (5)
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Dansk møbeldesign. Sofa med tilhørende lænestol af eg, 1960'erne (2)
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Dansk møbeldesign. Væghængt reolsystem af eg, 1960-70'erne (12)
Roskilde 19 okt.

Vurdering

3.200

Dansk møbeldesign. Fritstående kommode af teak, 1960 erne
Roskilde 26 okt.

Vurdering

1.200

Dansk møbeldesign. Bar af teak, 1960'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)