Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af teak, 1960'erne
Fritstående skrivebord teak, front med låge og skuffer, bagside med åbne hylder. H. 73, L. 143, B. 76 cm. Dansk møbeldesign, 1960'erne. Nøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder plade med ridser og mærker.