Dansk Husarsabel model 1776/92

Vurdering

Vejle

6497626

Dansk Husarsabel model 1776/92. Klinge stemplet med det tidlige Frederiksværk stempel med skjold og krone. L: 96 cm. Klinge: 81,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og tæring i metallet. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Dansk Rytterpallask model 1789

Vejle 17. nov.

Vurdering

5.200

Vejle 17. nov.

Vurdering

5.200

Dansk officerssabel omkring 1800 med blåneret og forgyldt klinge
Vejle 17. nov.

Vurdering

7.600

Dansk Jægerhirschfænger model 1801
Vejle 24. nov.

Vurdering

Børge Mogensen. Shakerstole/spisestole, egetræ, model 3236 (6)
Aarhus 20. nov.

Vurdering

13.000

4.200

H. J. Wegner. Stol. Jakkens hvile, wengé / asketræ, model PP250
Aarhus 20. nov.

Vurdering

82.000

54.000