Cirkulært spisebord samt fire spisestole af teak, 1960-70'erne (1+4)
Cirkulært spisebord af teak med udtræk, dog manglende tillægsplader. H. 71, Ø. 120 cm.
Sæt på fire spisestole med stel af teak, sæde og ryg betrukket med uld. Dansk møbeldesign, 1960-70'erne. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder betræk med slitage.
Auktionen afsluttes: 02. nov. 2024 18:39
1 dag 14 timer 12 minutter 23 sekunder