Chatol af egetræ, 1700-tallets slutning

Vurdering

Hørsholm

6496930

Front med tre skuffer og skråtstillet skriveklap, bag hvilken skuffer og låge, beslag af bronze, greb af jern. H. 95, B. 93, D. 41 cm. Restaureret. To nøgler medfølger, nøgle til skriveklap mangler. Et løst bagben medfølger.

DKK 850

Rud. Rasmussen. Skænk af massiv eg

Roskilde 14. nov. 19:11

Vurdering

10.500

6.400

Barok chatol af egetræ, 1700-tallet
Hørsholm 15. nov. 13:50

Vurdering

Lille 'Bureau Plat' skrivebord af fineret mahogni, 1900-tallet
København 15. nov. 18:40

Vurdering

Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af palisander, 1900-tallets midte
Roskilde 16. nov. 20:45

Vurdering

3.200

800

Louis XVI kommode af elm, ca. 1780
København 15. nov. 19:44

Vurdering

Royal Copenhagen: 'The Colonial Coffee Service' / 'Uafhængighedsstellet' af porcelæn
Hørsholm 12. nov. 19:49

Vurdering

Engelsk vitrinechatol af mahogni, 20 årh.
Roskilde 11. nov. 20:04

Vurdering