Certina: DS Action Big Date herreur, automatic, Ø41 mm.

Vurdering

Hørsholm

6492739

Certina DS Action Big Date herrearmbåndsur med urkasse af stål, model C032.426.16.041.00. Blå urskive med stregindeks og datovisning. Automatisk urværk. Diameter: Ø41 mm. Monteret på original brun læderrem. Uret går ved efterprøvning. Fremstår med minimale/ingen brugsspor. Original boks, manual samt stemplet garantikort medfølger; erhvervet hos Bucherer Illum 2019.

Certina: DS PH200m automatic dykkerur, Ø43 mm.

Hørsholm 21. nov.

Vurdering

Sjælden Universal Geneve Polerouter De Luxe Automatic. Herreur af 18 kt. guld
Roskilde 20. nov.

Vurdering

31.000

24.000

Montblanc Heritage chronometer, automatic, Ø39 mm.
Hørsholm 18. nov.

Vurdering

11.500

7.600

Limiteret herrearmbåndsur fra Seiko, model Prospex Diver Scuba, ref. V147-0CM0
Roskilde 19:41

Vurdering

5.200

Vintage Omega Geneve Automatic herrearmbåndsur, boks og certifikat fra 1962
Roskilde 20. nov.

Vurdering

10.500

8.000

Omega 'Constellation'. Vintage herreur i stål med sølvfarvet pie-pan skive, ca. 1973
Vejle 18. nov.

Vurdering

12.500

10.000