+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Certina Automatic 'Blue Ribbon'. Herreur i stål samt Certina dameur i stål. (2)

Vurdering

DKK 3600

Showroom

Odense

Varenummer

6495325

Beskrivelse

Herrearmbåndsur el. dress watch fra CERTINA, model 'Blue Ribbon Automatic', refnr.: 623 1218 41, i urkasse af stål, blå skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, optrækskrone m/ logo, bagkapsel med 'VOLVO' gravering, monteret med flexilænke, automatisk urværk, Ø inkl. krone 37 mm. Samt Certina dameur el. dress watch i stål, refnr.: 2101 074 4526863, hvid skive med gyldne arabertal & visere, separat sekundviser, optrækskrone m/ logo, monteret m/ flexilænke, manuelt optræk, Ø inkl. krone 23 mm. Fremstår med brugsspor. Urene gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på urene. (2)

Næste bud

DKK 1.400

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Omega Speedmaster Day Date. Herrearmbåndsur i stål, Ø. 40 mm

Omega Speedmaster Day Date. Herrearmbåndsur i stål, Ø. 40 mm

Roskilde 06. nov. 20:08

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

28.000

Næste bud

21.000

Dobbeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med hvid emaljeskive
Aarhus 07. nov. 19:44

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.600

Næste bud

8.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Dynamic, ref. 166.0312
Roskilde 06. nov. 19:31

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

11.000

IWC Schaffhausen 'Portofino'. Automatisk herreur i stål med hvid skive, ca. 1990'erne
Vejle 31. okt. 19:25

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

9.000

Rolex Oyster Perpetual dameur af stål med hvid skive
Roskilde 31. okt. 20:00

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

58.000

Næste bud

46.000

Omega Speedmaster Automatic Chronometer. Herrearmbåndsur af stål, Ø 40 mm
Roskilde 06. nov. 19:45

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

22.000

Næste bud

17.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville, ref. 395.2378
Roskilde 31. okt. 19:40

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.600

Næste bud

5.600

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref. 3511.80.00
Roskilde 06. nov. 20:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

19.000

Næste bud

14.500

Herreur fra Mont Blanc, model Profile Chronograph, ref.: 7049 - PL191859.
Aalborg 31. okt. 19:59

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

2.200

Tissot 'T-Race Chronograph'. Midsize dameur i delvist forgyldt stål, ca. 2018/2019
Aarhus 06. nov. 19:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.300

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref. 175.0083
Roskilde 31. okt. 19:35

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

15.500

Næste bud

11.000

Rolex 'Precision'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1943
Vejle 04. nov. 20:21

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.000

Næste bud

8.600

TAG Heuer 'Carrera Calibe 16'. Herrechronograf i stål med sort skive - boks + cert. 2006
Vejle 31. okt. 20:22

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

16.000

Næste bud

12.500

Omega. Vintage herreur i stål med lys skive med separat sekundviser, ca. 1952
Vejle 31. okt. 20:04

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

3.600

Lemania 'Automatic'. Vintage herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1964
Vejle 31. okt. 18:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.000

Næste bud

5.200

Girard-Perregaux 'Antimagnetic'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1950'erne
Vejle 31. okt. 20:44

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.000

Næste bud

4.600

Omega Speedmaster Reduced 'Michael Schumacher'. Herrearmbåndsur i stål ref. 3510.12.00
Roskilde 06. nov. 19:24

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

31.000

Næste bud

22.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref. 175.0032.1
Roskilde 06. nov. 19:46

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

31.000

Næste bud

23.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, ref. 4813.40.01
Roskilde 06. nov. 20:17

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

23.000

Næste bud

18.500

Damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Tesoro
Roskilde 06. nov. 19:55

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

7.000

Heuer 'Yacht Timer'. NOS stopur i fiberglas med hvid skive, 1970'erne
Vejle 06. nov. 19:39

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.200

Næste bud

1.100

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Day-Date, ref. 3220.50.00
Roskilde 06. nov. 19:37

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

26.000

Næste bud

21.000

Omega Speedmaster 'Reduced'. Herrearmbåndsur af stål ref. 3510.50.00
Roskilde 06. nov. 20:24

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

36.000

Næste bud

28.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster MK40 Triple Date
Roskilde 06. nov. 20:41

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

32.000

Næste bud

25.000

Certina damearmbåndsur
København 07. nov. 19:42

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.0.33