Cartier Vermeil. Herrearmbåndsur i forgyldt sterlingsølv.

Vurdering

DKK 4000

Odense

6488934

Herrearmbåndsur fra Cartier. Model Vermeil. Urkasse i forgyldt sterlingsølv, skive med romertal, blånede visere, riflet krone med safir, quartz urværk, monteret på brun læderrem. Mål 24 x 30 mm. inkl. horn og uden krone. Fremstår med brugsspor. Original opbevaringsæske medfølger. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 4.600

Cartier 'Trinity Vendome'. Dameur i 18 kt. trefarvet guld med lys skive, ca. 1990'erne

Vejle 21 okt.

Vurdering

18.000

15.500

Vejle 17 okt.

Vurdering

11.500

9.600

Chopard 'Classic'. Dameur i 18 kt. guld med safirer, ca. 2000
Vejle 17 okt.

Vurdering

19.000

15.500

Damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Atlas, ref. D286.753
Roskilde 22 okt.

Vurdering

19.000

13.000

Jeager-LeCoultre. Vintage herreur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1950-60'erne
Vejle 21 okt.

Vurdering

25.000

19.000

Rolex 'Date'. Vintage dameur i 18 kt. guld med gylden skive, ca. 1964
Vejle 21 okt.

Vurdering

30.000

26.000

Vejle 17 okt.

Vurdering

Sandoz 'Chronograph'. Herreur i forgyldt metal med sort skive
Vejle 17 okt.

Vurdering

3.000

1.900

Damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Lady, ref.nr.: 795.1203
Roskilde 21 okt.

Vurdering

13.000

8.400

Lord Elgin 'Fisher Body'. Vintage herreur i 14 kt. guld med sølvfarvet skive, 1960'erne
Vejle 24 okt.

Vurdering

7.000

5.200

Tissot 'Seastar'. Vintage herreur i forgyldt stål med sølvfarvet skive, ca. 1960'erne
Vejle 24 okt.

Vurdering

1.500

1.200

Limiteret damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Cindy Crawford
Roskilde 17 okt.

Vurdering

11.500

7.200

Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige Lady, 595.1055
Roskilde 21 okt.

Vurdering

16.500

11.500

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref. 596.1507
Roskilde 17 okt.

Vurdering

19.000

14.000

Napoleon III kaminur af delvist forgyldt bronze
Aalborg 18 okt.

Vurdering

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M med diamanter
Roskilde 22 okt.

Vurdering

26.000

21.000

Roskilde 19 okt.

Vurdering

42.000

32.000

Damearmbåndsur fra Longines, model DolceVita, ref.nr.: L5.161.7
Roskilde 21 okt.

Vurdering

24.000

18.500

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref. 175.0032
Roskilde 20 okt.

Vurdering

28.000

23.000

Enicar Watch Co. Vintage herreur i 14 kt. guld med gylden skive, ca. 1960'erne
Vejle 24 okt.

Vurdering

3.400

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M, ref. 596.1502
Roskilde 22 okt.

Vurdering

11.500

8.200

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref. 596.1523
Roskilde 21 okt.

Vurdering

13.000

9.600

Gilbert Albert for Omega 'Mailles d'Or'. Sjælden dameur i 18 kt. guld, ca. 1964
Vejle 17 okt.

Vurdering

11.000

9.000

Stor væglampe fra 50'erne af forgyldt messing
Vejle 19 okt.

Vurdering

3.200

Antik væglampe af forgyldt messing
Vejle 19 okt.

Vurdering

5.200

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)