Carl M. Cohr. 'Blank Perle', fiskebestik af sølv til tolv pers. (12)
Carl M. Cohr. 'Blank Perle', fiskebestik af sølv til tolv personer bestående af tolv gafler (L. 18 cm.) og tolv knive (L. 20,5 cm.). Fremstillet af Carl M. Cohr i 1949, stemplet med Københavns bymærke. Samlet vægt ca. 1390 gram. Fremstår med få brugsspor, alderen taget i betragtning. (24)
Slutter om 1 dag 21 timer 57 minutter 31 sekunder
DKK 7.600