Carl-Harry Stålhane for Rörstrand. Vase af glaseret stentøj
Carl-Harry Stålhane (1920-1990). Vase af glaseret stentøj, jordfarvet glasur med røde og brunlige nuancer. H. 24 cm. Fremstillet og mærket hos Rörstrand Atelje, Sweden. Signeret CS. 2. sortering. Enkelte ridser.
Auktionen afsluttes: 02. nov. 2024 20:14
1 dag 11 timer 55 minutter 6 sekunder