Carl Barks / Disney plakat

Vurdering

Hørsholm

6495600

Carl Barks / Disney plakat. Fremstår solbleget. Rammemål 82 x 60 cm.

Carl-Henning Pedersen. Signeret plakat

Roskilde 21:24

Vurdering

Wet Wet Wet. Plakat med autografer
Aalborg 20. nov.

Vurdering

Viktor IV. Plakat.
Odense 18:59

Vurdering

600

Fire NASA foto (4)
Hørsholm 17. nov.

Vurdering

800

Jean Cocteau. Komposition. (cd)
Aalborg 22. nov.

Vurdering

Alfred Choubrac. Fransk art nouveau plakat, 'Casino de Paris. Les Amoureux de Venise', 1896
Vejle 17. nov.

Vurdering

3.000

2.400

David Spiller. Plakat Galerie Moderne,
Aalborg 19. nov.

Vurdering

Jules Chéret. Stor, fransk art nouveau plakat, 'Brillant Florentin', ca. 1870'erne
Vejle 17. nov.

Vurdering

6.000

4.600

Poul Anker Bech. Plakat 'Skagen - mellem himmel og hav'. Offset
Aalborg 21. nov.

Vurdering

Broderi med det danske rigsvåben, 1900-tallets begyndelse
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

850

Carl Locher. Marine
Aarhus 21. nov.

Vurdering

Enrico Baj (1924-2003): Figurkomposition, stort radering (cd)
Hørsholm 20. nov.

Vurdering

13.500

8.000

Maurice Blanchard (1903-1969): Parti fra Saint-Martin, Paris, gouache på papir (cd)
Hørsholm 18:56

Vurdering

650

Ubekendt kunstner, Peter? Maskekomposition, olie på lærred
Hørsholm 18:43

Vurdering

Tysk plakat for film med Fy & Bi, 'Die lustigen Vagabunden', ca. 1927
Vejle 17. nov.

Vurdering

1.500

Fransk brochure med plakat for 'Air France', 1955
Vejle 24. nov.

Vurdering

1.200

Fransk brochure med plakat for 'Air France', 1957
Vejle 24. nov.

Vurdering

1.200

Henrik Vagn Jensen (f. 1933): To litografier samt div. litteratur (2+8) (CD)
Hørsholm 15:08

Vurdering

Harald Wium (1840-1906): Parti fra Langelinie / kastelvolden, akvarel på papir, 1873
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

600

Gorm Eriksen: Venedig. Litografi
Hørsholm 13:33

Vurdering

600

Albert Bertelsen (1921-2019): Litografi samt offset plakat (2) (cd)
Hørsholm 15:23

Vurdering

850

Ubekendt kunstner: To landskabsmalerier, ca. 1914
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

2.400

Carl Frederik Aagaard. Søsken. Akvarel
Aalborg 17. nov.

Vurdering

Benjamin Blessum. Norsk plakat, 'Norway. Summer Season', ca. 1930
Vejle 17. nov.

Vurdering

5.000

Børge L. Knudsen: Selvportræt med hat og pibe
Hørsholm 20. nov.

Vurdering

6.800

4.200