Bredt bicelle armbånd af 14 kt. guld, 84,0 g.
Bredt armbånd af 14 kt. guld i bicelle mønster, monteret med skjult kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. Længde: 19,0 cm. Bredde: 3,3 cm. Vægt: 84,0 g. Stemplet WJ 585 Denmark. Fremstår med alm. brugsspor.