Børge Mogensen. Sofabord af nød med klapper, model '5362'
Børge Mogensen (1914-1957). Sofabord af nød, monteret med klapper, H. 54, B. 80, L. 84-160 cm. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model '5362'. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker.
Auktionen afsluttes: 16. nov. 2024 18:12
9 dage 0 timer 31 minutter 8 sekunder