Børge Mogensen. Reol af teak med underskab, 1950-1960'erne
Børge Mogensen (1914-1972). Reol af fineret teaktræ med underskab af fineret teak, udstyret med to udfoldslåger bag hvilke hylder. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik samt mærket herfra. 1950-1960'erne. H. (samlet) 182 cm. B. 150 cm. D. 47 cm.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, herunder enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger, denne dog med afknækket greb.
Auktionen afsluttes: 06. nov. 2024 19:54
5 dage 15 timer 5 minutter 55 sekunder