Børge Mogensen for Søborg Møbelfabrik. Reolsystem af teak, 1950-60'erne (4)
Børge Mogensen (1914-1972). Reolsystem af teak, bestående af; To underdele / moduler, heraf ene med skuffer og hylder. H. 124, B. 100, D. 46 cm. Anden underdel / modul med låger bag hvilke hylder. H. 66, B. 100, D. 46 cm. Herover to overdele. H. 58/116, B. 100, D. 31 cm. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik. Nøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker.
Auktionen afsluttes: 16. nov. 2024 20:50
9 dage 6 timer 48 minutter 9 sekunder