Bent Knudsen, Kolding. Moderne broche i sterlingsølv med ametyst
Bent Knudsen, Kolding (1924-1997). Moderne broche i sterlingsølv prydet med en cabochonslebet ametyst, dess.nr. 7. Stemplet 'Sterling Denmark Bent K 7' for Bent Knudsen, Kolding. L. 7 cm. Vægt 23,3 g. Fremstår med alm. brugsspor.
Auktionen afsluttes: 04. nov. 2024 20:42
3 dage 13 timer 1 minut 10 sekunder