Baccarat. Halscollier af 18 kt. guld med vedhæng 'Fleurs de Psydélic' (2)
Baccarat. Justerbar halscollier i Omega-design af 18 kt. guld monteret med kabinlukke og dråbeformet vedhæng af varmebehandlet krystal 'Fleurs de Psydélic' i farven Blue Scarabee. Vedhænget er forsynet med øsken af 18 kt. guld. Stemplet med Baccarat bomærke samt London Gold Hallmarks med datering 2010.
Halskæde: L. 38/ 41 cm. Vedhæng: L. 3,5 cm. Vægt, ekskl. vedhæng: ca. 8,4 g. Halssmykket fremstår med brugsspor, ujævn kæde. (2)
Auktionen afsluttes: 21. nov. 2024 19:21
1 time 28 minutter 8 sekunder
DKK 8.600