Arne Jacobsen. Sæt på tre stole 'Syveren' , Barnemodel af 3107 (3177), hvidlakeret. (3)
Arne Jacobsen 1902-1971. sæt på tre stole 'Syveren', skaller af formspændt hvidlakeret/White 100 finér, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen 2008 med label herfra, Barnemodel af 3107 (3177). H. 60/35 cm. Fremstår med brugsspor, sæder med mærker. (3)
Slutter om 1 dag 22 timer 7 minutter 10 sekunder