Arne Jacobsen. Sæt på fire armstole 'Syveren' med forsidepolstring, model 3207 (4)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på fire 'Syveren' armstole 3207, med skaller af formspændt træ. Forsidepolstret med sort læder. Monteret med stel af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 2003 med mærkat herfra, ét mærkat mangler. H. 76/44 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser og mindre mærker på armlæn. (4)
Slutter om 4 dage 22 timer 36 minutter 10 sekunder
DKK 8.600