Arne Jacobsen. Sæt på fire 'Grandprix' stole, model 3130 (4)
Arne Jacobsen (1902-1971). Sæt på fire 'Grandprix' stole, model 3130, med skaller af formbøjet fineret Oregon Pine, stel af stålrør. Forniklede bundkapsler. Fremstillet hos Fritz Hansen.
Fremstår med brugsspor, ridser/mærker, finerafslag samt defekte/bløde rygge på alle stole. (4)
Vurdering
4.000DKK
item.HighestBidLabel
3.000DKK
Aalborg
18.10, 19.46
Vurdering
4.000DKK
item.HighestBidLabel
3.000DKK
Aalborg
18.10, 19.51
Vurdering
3.600DKK
Startpris
2.400DKK
Aarhus
14.10, 19.49
Vurdering
2.600DKK
Startpris
1.600DKK
Aarhus
14.10, 19.59
Vurdering
5.200DKK
Startpris
4.000DKK
Roskilde
12.10, 19.38
Vurdering
4.000DKK
Startpris
2.600DKK
Hørsholm
12.10, 16.24
Vurdering
6.400DKK
Startpris
4.200DKK
Aarhus
9.10, 18.09
Vurdering
7.600DKK
Startpris
4.000DKK
Hørsholm
12.10, 19.30
Vurdering
38.000DKK
Startpris
29.000DKK
Vejle
13.10, 20.05
Arne Jacobsen. Et sæt på seks armstole 'Syveren', model 3207, Cognacfarvet 'Vacona' anilinlæder. (6)
Vurdering
42.000DKK
Startpris
31.000DKK
Vejle
10.10, 20.05
Vurdering
38.000DKK
Startpris
29.000DKK
Vejle
14.10, 20.05
Vurdering
38.000DKK
Startpris
29.000DKK
Vejle
9.10, 20.05
Vurdering
42.000DKK
Startpris
31.000DKK
Vejle
8.10, 20.05
Vurdering
38.000DKK
Startpris
29.000DKK
Vejle
12.10, 20.05
Vurdering
15.500DKK
Startpris
10.500DKK
Roskilde
12.10, 20.00
Vurdering
11.500DKK
Startpris
8.600DKK
Vejle
12.10, 20.10
Vurdering
1.400DKK
Startpris
750DKK
Roskilde
12.10, 18.37
Vurdering
2.200DKK
item.HighestBidLabel
750DKK
Aalborg
12.10, 20.00
Vurdering
2.400DKK
Startpris
1.600DKK
Aarhus
12.10, 19.00
Vurdering
3.200DKK
item.HighestBidLabel
2.000DKK
Aarhus
12.10, 19.10
Vurdering
2.200DKK
item.HighestBidLabel
1.400DKK
Aarhus
12.10, 19.26
Vurdering
4.000DKK
item.HighestBidLabel
2.000DKK
Hørsholm
12.10, 13.16
Vurdering
28.000DKK
Startpris
21.000DKK
Vejle
10.10, 20.05
Vurdering
28.000DKK
Startpris
21.000DKK
Vejle
9.10, 20.05
Vurdering
16.500DKK
Startpris
13.000DKK
Vejle
9.10, 19.35