Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Arne Jacobsen. Sæt på fire 'Grandprix' stole, model 3130 (4)

Vurdering

DKK 2600

København

6485934

Arne Jacobsen (1902-1971). Sæt på fire 'Grandprix' stole, model 3130, med skaller af formbøjet fineret Oregon Pine, stel af stålrør. Forniklede bundkapsler. Fremstillet hos Fritz Hansen.
Fremstår med brugsspor, ridser/mærker, finerafslag samt defekte/bløde rygge på alle stole. (4)

Arne Jacobsen. 'Syveren', sæt på fire spisestole (4)

Vurdering

4.000DKK

item.HighestBidLabel

3.000DKK

Aalborg

18.10, 19.46

Arne Jacobsen. Syveren sæt på fire spisestole. (4)

Vurdering

4.000DKK

item.HighestBidLabel

3.000DKK

Aalborg

18.10, 19.51

Nanna Ditzel. Tre Trinidad barstole, model 3300 (3)

Vurdering

3.600DKK

Startpris

2.400DKK

Aarhus

14.10, 19.49

Nanna Ditzel. Par Trinidad barstole, model 3300 (2)

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.600DKK

Aarhus

14.10, 19.59

Arne Jacobsen for Fritz Hansen. Sæt på fire stole, model 3110 - 'Dråben' (4)

Vurdering

5.200DKK

Startpris

4.000DKK

Roskilde

12.10, 19.38

Arne Jacobsen (1902-1971). Kontorstol, 'Syveren', model 3117

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Hørsholm

12.10, 16.24

Torstein Flatøy for Bahus A/S. Sæt på fire stole, model 'Concorde' (4)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

12.10, 18.37

Hee Welling for HAY. About A Chair. Par armstole, udstillingsmodeller (2)

Vurdering

2.200DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Aalborg

12.10, 20.00

David Rowland. Stabelbare spisestole, model 40/4 (10)

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.600DKK

Aarhus

12.10, 19.00

David Rowland. Stabelbare spisestole, model 40/4 (12)

Vurdering

3.200DKK

item.HighestBidLabel

2.000DKK

Aarhus

12.10, 19.10

David Rowland. Stabelbare spisestole, model 40/4 (8)

Vurdering

2.200DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Aarhus

12.10, 19.26

Arne Jacobsen. Et sæt på seks 'Syverstole' model 3107 i bøg (6)

Vurdering

4.000DKK

item.HighestBidLabel

2.000DKK

Hørsholm

12.10, 13.16

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)