Arne Jacobsen. 'Syver'-stol m. armlæn, model 3207
Momsvare
Arne Jacobsen (1902-1971). 'Syver'-stol m. armlæn, model 3207, betrukket med lilla møbelstof. H. 75 cm. Sh. 44 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 1978.
Fremstår med almindelige brugsspor; let/begyndende blødhed i ryg.
Proveniens: Danske Bank.
Auktionen afsluttes: 16. nov. 2024 16:44
1 dag 4 timer 8 minutter 26 sekunder
DKK 850