Armlænke i 'Geneve/sildebens' mønster af 8 kt guld

Vurdering

DKK 5000

Aalborg

6494185

Armlænke i 'Geneve/sildebens' mønster af 8 kt guld med indskudslås og dobbelt sikkerhedshasp. Dobbelt stemplet: Backhausen. L. 20 cm. B. ca. 8 mm. Vægt: 17,1 gram. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

DKK 3.400

Halskæde i 'Geneve/sildebens mønster' af 14 kt guld

Aalborg 07. nov. 20:00

Vurdering

11.500

9.200

BNH Kædevarer/ Bjarne Normark Henriksen. Kraftig brillant- ankerarmlænke af 14 kt. guld, ca. 94,2 g.
Vejle 07. nov. 20:01

Vurdering

52.000

36.000

Klassisk safirarmlænke af 18 kt. hvidguld, i alt 24.27 ct.
Vejle 04. nov. 20:15

Vurdering

56.000

46.000

Brillantarmbånd af 18 kt hvidguld, ca 1.60 ct
København 04. nov. 19:44

Vurdering

23.000

18.000